.section-breadcrumbs { background: #337ab7;}

Uczelnia Jana Wyżykowskiego

UJW

Uczelnia Jana Wyżykowskiego
ul. Skalników 6b 59-101 Polkowice
Filia w Lubinie:
ul. Odrodzenia 21,23
59-300 Lubin

 

 

Uczelnia Jana Wyżykowskiego to jedyna samorządowa szkoła wyższa w Polsce. Jest także jedną z nielicznych w kraju, która może poszczycić się ścisłą współpracą ze światowymi koncernami, m.in. KGHM Polska Miedź S.A., Bosch Rexroth czy Brose Sitech. Siedziba główna Uczelni znajduje się w Polkowicach natomiast w Lubinie zlokalizowana jest Filia.

Uczelnia prowadzi studia I i II stopnia oraz podyplomowe.

Kierunki kształcenia: Administracja, Pedagogika, Informatyka, Logistyka, Zarządzanie, Górnictwo i geologia, Mechatronika oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji.

W ramach kierunków prowadzone są atrakcyjne specjalności jak np. Cybezbezpieczeństwo (na kier. Informatyka w Polkowicach), Zarzadzanie bezpieczeństwem (na kierunku Zarządzanie w Lubinie) czy Administracja samorządowa pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego (na kier. Administracja w Polkowicach).

Kształcenie dualne to studia prowadzone wspólnie z partnerem ze strefy biznesu, to połączenie wiedzy i praktyki, gdzie obie strony (Uczelnia i Partner) mają wpływ na program kształcenia, realizowany zakres przedmiotów, praktyki studenckie itp. Od roku 2021 UJW prowadzi studia dualne na studiach inżynierskich na kierunku Górnictwo i geologia (wspólnie z KGHM Polska Miedź S.A.) oraz od 2023 studia dualne w specjalności HR Business Partner na kierunku licencjackim Pedagogika w Polkowicach (wspólnie z Brose Sitech Sp. z o. o.).

Współpraca Uczelni z KGHM to dobre połączenie wiedzy i doświadczenia. To liczne korzyści dla studentów i absolwentów kierunku Górnictwo i geologia. Spółka, zapewnia dyplomantom pełne wsparcie w zakresie przeprowadzania badań czy opracowywania tematów przy realizacji prac dyplomowych. Współpraca z miedziowym gigantem przewiduje także realizowanie programów stypendialnych dla najlepszych studentów i absolwentów UJW, jako inwestycję na rzecz tworzenia zaplecza kompetentnej kadry przyszłych pracowników KGHM i podległych jej spółek. Najlepsi studenci mają szansę na otrzymanie stypendium oraz Certyfikatu Stypendysty KGHM.

Studia podyplomowe. Bogata oferta studiów podyplomowych Uczelni Jana Wyżykowskiego ukierunkowana jest przede wszystkim wymaganiami rynku pracy. Studia podyplomowe to możliwość uzupełniania wykształcenia i poszerzania kompetencji. Studiowanie w UJW daje możliwość kontaktu ze specjalistami i wykładowcami, którzy na co dzień pracują w regionie Zagłębia Miedziowego.

Zapewniamy warunki do nauki i rozwoju. Naszą silną stroną jest profesjonalna kadra dydaktyczna, dzięki której studenci mogą liczyć na ciekawe zajęcia warsztatowe i laboratoryjne. Posiadamy nowoczesne laboratoria doposażone przy wsparciu m.in. Fundacji Polska Miedź i KGHM. Stwarzamy możliwość praktyk u największych pracodawców w regionie, stypendia i pomoc materialną. Na uczelni działa Akademickie Biuro Karier, które m.in. pomaga poprawnie przygotować dokumenty aplikacyjne oraz efektywnie zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. W Uczelni Jana Wyżykowskiego zarówno w polkowickiej siedzibie jak i filii w Lubinie panuje przyjazna atmosfera. W naszym murach można studiować bezpiecznie i blisko domu. Na uczelni działa Pełnomocnik Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami, ponieważ priorytetem uczelni jest stworzenie dostępnych warunków studiowania, także dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Opis siedziby uczelni. Polkowicki gmach to przestronny i nowoczesny budynek z doskonale wyposażonymi salami wykładowymi, laboratoriami specjalistycznymi (np. mechatroniki, hydrauliki siłowej) i pracowniami komputerowymi. Lubińska filia zlokalizowana jest w zabytkowym i niezwykle klimatycznym budynku z pięknymi i kameralnymi salami wykładowymi, laboratoriami (np. chemii, fizyki, miernictwa górniczego, mineralogii, aerologii) oraz pracowniami komputerowymi. Bez wątpienia studia z nami są doskonałą okazją do tego, aby przygotować się do przyszłego zawodu lub poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje na rynku pracy.

• Studia podyplomowe UJW
Władze UJW
Oferta kształcenia UJW

KIERUNKI STUDIÓW

Lubin

Studia inżynierskie
GÓRNICTWO I GEOLOGIA
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Studia licencjackie
ZARZĄDZANIE

Studia magisterskie
GÓRNICTWO I GEOLOGIA
ZARZĄDZANIE
Studia II stopnia z podyplomowymi

Polkowice

Studia licencjackie
ADMINISTRACJA
PEDAGOGIKA

Studia inżynierskie
LOGISTYKA
MECHATRONIKA
INFORMATYKA